ניתוח טכני של מניות

קיימות שתי שיטות עיקריות לניתוח טכני של מניות – הראשונה, השיטה הפונדמנטליסטית, כאשר למנתח לפיה קיימים נתונים מספריים אודות פעולתה של החברה, על הרווחים וההפסדים שלה, והנחות לגבי ההצלחות או הכשלונות שלה בהווה ובעתיד.
כדי להציג דוגמא בנושא ניקח את חברת 'טבע' – על מנת לנתחה בשיטה הפונדמטליסטית, יהא עלינו לדעת את תחום עיסוקה של החברה, במקרה הזה מדובר בחברת תרופות, עלינו לעקוב אחר דיווחים אותה מוציאה החברה, על ההצלחות שלה בהנפקת תרופה חדשה, ועל התכנונים העתידים שלה, על פי הדוחות הכספיים שלה, לדוגמא, נוכל לדעת כיצד הצליחה החברה בשנים שעברו, או אפילו ברבעון האחרון. אם נתבונן בנתוני המניה של 'טבע' נוכל לקבל מושג על התנודות במניה, ועל כיוונה. כך, באופן 'גדול' מחליט המנתח הפונדמנטליסטי האם כדאי להשקיע בטבע או לא.

השיטה השנייה, שיטת הניתוח הטכני, בשיטת זו אין חובה להכיר את תחום העיסוק של החברה אותה נרצה לנתח, לרוב הדבר יקל עלינו מאוד, שכן נוכל לנתח כמות גדולה יותר של מניות. השיטה הומצאה על ידי צ'ראלס דאו (ה'דאו', ממדד הדאו-גו'נס), ועל פיה מתקיימות הנחות אחרות, לפיהן, השוק מתקדם בגלים, שוק לא יכול תמיד להיות בעלייה, או בירידה, וקיימת התפיסה של 'מה שהיה הוא שיהיה'. תפיסה זו כמובן לא הגיעה סתם כך, גם הטבע, מראה לנו פעם אחר פעם התחדשות וקמילה, עליה וירידה.
באמצעות השיטה הזו, קיימות הנחות ברורות לגבי אירועים שהתרחשו בעבר, הן בבחינת צורות שונות של עליה וירידה, והן בבחינת 'פסיכולוגית המונים'.
מכיוון שלא מדובר כאן בשוק סגור, בו קיימים מוכר אחד וקונה אחד, שוק המניות מושפע גם מפסיכולוגית ההמונים, שבוחרים לקנות או למכור לאור התרחשויות כאלה ואחרות. שיטת הניתוח הטכני, יכולה לזהות באמצעות צירוף 'מתנדים' את העתיד להתרחש.

אתר 'מאיה' (מערכת אינטרנט להודעות) הוא אתר האינטרנט של הבורסה לניירות ערך – האתר כולל מידע על כל המניות הנסחרות בבורסה, ומכיל את הודעות החברות. כך למשל נוכל לדעת במה החברה עוסקת, וגם נוכל לקבל תשקיפים, נתוני עבר, ובעצם כל מה שהחברה מוציאה לעיון המשקיעים.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ניתוח טכני, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.