קניה, מכירה, סטופ לוס

כאשר זיהינו את אחד האיתותים לקנייה של המניה, יהא עלינו להמתין עוד כחצי אחוז מעל לקו הקנייה, על מנת לבסס סופית את החלטתנו.
יש לציין כי חובה עלינו לזכור שאסורה קנייה מיידית של כל הסכום אותו התכוונו להשקיע במנייה, עלינו להיכנס לחלק את הסכום, כך שבמידה והאסטרטגיה תהיה שגויה, זאת אומרת שהמניה לא תתנהג בכיוון שאליו ציפינו הפסדנו יהיו נמוכים. נהוג לחלק את סכום ההשקעה לעשרים וחמישה אחוזים (25%) ביום הראשון, וביום השני שבעים חמישה אחוזים נוספים (75%).

בתהליך המכירה עלינו להתנההג בצורה ההפוכה, במידה וראינו חצייה של קו המגמה כחצי אחוז מתחת לקו המצוין יהא עלינו למכור את כל ההחזקות במניה, שכן בנקודה הזו כבר הפסדנו את נקודת היציאה האופטימאלית.

אנו מקיימים תמיד גם נקודת יציאה מוחלטת (סטופלוס – stop loss) בה ללא כל שיקול פסיכולוגי, עליו נדון בהמשך, תתקיים יציאה מהמנייה.
נהוג לקבוע נקודה זו במרחק של ארבעה (4%) אחוז כלפי מטה מנקודת הקנייה, וזאת בעקבות עלויות קנייה ומכירה, אנחנו מאפשרים לשוק להניע את המניה עד ארבעה אחוזים כלפי מטה מבלי שנוציא אותה למכירה, ועם זאת כאשר היא תיגע בנקודה הזו, ללא כל שיקול מחשבתי, פשוט נוציא אותה למכירה. במידה והמניה עולה אנו נזיז בסוף כל יום את נקודת הסטופ-לוס כלפי מעלה ביחס למגמת העליה, אנחנו בעצם מתחילים לקבוע כמה אנחנו מוכנים 'להחזיר' לשוק המניות מהרווחים שלנו במידה ותחל ירידה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה ניתוח טכני, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.